[lnkItem]
Vizyonumuz & Misyonumuz
Değerlerimiz
Kurum Politikası ve Etik İlkelerimiz
Sürekli Gelişim
Çevre Politikamız
Birikim Plus

Hakkımızda

Birikim, dış ticaret faaliyeti olan firmalara gümrük müşavirliği hizmeti vermek amacı ile 2000 yılında kurulmuştur. Her birisi kendi sektöründe değer yaratmış yüzlerce firmaya gümrükleme hizmeti vermekte olan Birikim, zaman içerisinde Devlet Teşvikleri, Eğitim ve Hukuk Müşavirliği departmanlarını kurarak müşterilerinin bu alanlarda oluşabilecek ihtiyaçlarınada kombine bir çözüm sağlayıcı kurum haline gelmiştir.

Birikim, teknoloji ile verdiği hizmeti bütünleştirebilmiş ve bu sayede müşterilerinin “zaman ve doğru bilgi” konusundaki hassasiyetine en duyarlı davranan firmaların başında yer almıştır. Avrupa Birliği’nin gümrük ve dış ticaret uygulamaları, firmamız tarafından yakından takip edilip Türk Gümrük ve Dış Ticaret mevzuatına entegre edilerek kullandığımız sistem sürekli güncellenmektedir.

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı yoğun çalışmalar doğrultusunda, yakın gelecekte "Sonradan Kontrol" kavramı Türk Gümrük sisteminin temelini oluşturacaktır. Tüm işlemlerin kağıtsız ortamda ve basitleştirilerek yapılacak olması dış ticarette maliyetlerin düşmesinde önemli bir rol üstlenecektir. Birikim, bilişim teknolojisine yaptığı yatırımlarla tüm bu uygulamalara tam olarak hazır durumdadır.

Birikim, mesleğinin gerektirdiği derin mevzuat bilgisine sahip uzman kadrosuyla yasal düzenlemelerde meydana gelen değişiklikleri müşterileri adına sürekli takip edip uygulayarak en doğru ve en iyi hizmeti sunan lider bir firma konumundadır.

Birikim, kurulduğu günden bu yana gümrükleme sektörünün en farklı firması olmasının yanı sıra en hızlı büyüyen firmalarının da başında yer almıştır. 2011 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen II. Küresel Girişimcilik Zirvesinde Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 52. Şirketi olarak (sektör ayrımı yapmaksızın tüm sektörler içinde) kaydettiği bu başarıyı resmileştirmiştir. 2011 yılında kaydettiği bu başarıyı 2012 yılınada taşıyan Birikim, 3. sü Dubai’de organize edilen "III. Küresel Girişimcilik Zirvesi"nde Türkiye finalisti olarak Ülkemizi Dubai’de temsil etme hakkına sahip olmuştur. Gerçekleşen bu zirvede Türkiye'nin en hızlı büyüyen 40. Şirketi olarak ödüle layık görülmüştür.
 
İstanbul’un tüm gümrüklerinde irtibat ve gümrük operasyon ofisleri bulunan Birikim, sektöründe değer yaratmış firmalara hizmet vermektedir.

Birikim Online

 
 
 
   

Mevzuat Haberleri

 
 

Sektörel Haberler

 
 

Birikim'den Haberler

 

Birikim

Ana Sayfa Teknoloji Mevzuat
Hizmetlerimiz e-katalog İletişim
 
   
Copyright© 2012 Birikim. Designed by  Zolaks Bilişim
 

Ulaşım

Merkez Mah. Abay Cad. Atlas Sk. Atlas İş Merkezi
A Blok No:1/6 Halkalı - İstanbul
e-katalog