Garanti Belgesi

 • Birikim, gümrük işlemine konu eşyanızın niteliğin ve niceliğini ( işlevi,mamul maddesi ve benzeri) doğru olarak tarafımıza bildirilmesi durumunda ya da eşyadan bir adet numune gönderilmesi durumunda, gümrük mevzuatı açısından %100 doğru sınıflandırılacağını ( G.T.İ.P. tespiti ) ve %100 doğru beyan edileceğini garanti eder
 • Birikim, kendisinden kaynaklana sebeplerle Gümrük Kanunu ve diğer kanunlara göre firmanıza tahakkuk ettirilecek her türlü maddi manevi cezayı karşılayacağını garanti eder.
 • Birikim, kanunen asgari 5 yıl süre ile saklanması gereken işlemi bitmiş dosyalarınızı, kağıt, dosya, dolap ve benzeri aksesuarlar kullanmaksızın, dilediğiniz yer ve zamanda ulaşabileceğiniz şekilde (internet yoluyla) elektronik ortamda sonsuza kadar muhafaza edeceğini garanti eder
 • Birikim, ihraç ürünleri bünyesinde kullanılmak üzere geçici olarak ithal edeceğiniz aksesuar türü eşyalarınızın ( etiket,çıt çıt,rivet,fermuar vs.) ordinosunun elimize ulaşmış ve nakliyecinin özet beyan onay işlemini yapmış olması şartıyla azami bir (1) tam iş günü içerisinde ithalat işlemini sonuçlandırıp firmanıza teslim etmeyi garanti eder.
 • Birikim, kati ithalini yapacağınız ürünlerinizin ordinosunun elimize ulaşması ve nakliyecinin özet beyan tescilini yapmasının ardından, işleminizin belge kontrolüne tabi olması (sarı hat) durumunda azami bir (1) tam iş günü, fiziki muayeneye konu olması (kırmızı hat) durumunda ise azami iki (2) tam iş günü içerisinde ithalini yapıp firmanıza teslim etmeyi garanti eder
 • Birikim, ihracını yapacağınız eşyanız ile ilgili bilgi formunu saat 14:00’e kadar firmamıza fakslamanız ve ihraca konu olan eşyanızı saat 15:00’e kadar gümrüklü sahaya ulaştırmanız durumunda ihracat işleminizi fazla mesai ücreti ödemeden yapacağını garanti eder
 • Birikim, işlemi bitmiş olan dosyanızı, hizmet faturası kesilmiş olarak işlemin bitmesinin ardından gelecek ilk iş günü mesai saatleri içersinde firmanıza ulaştırmayı garanti eder.
 • Birikim, evrak teslimi maksadı ile kurye istenmesi durumunda azami iki (2) saat içerisinde firmanıza kurye ulaştırmayı garanti eder
 • Birikim, tarafınıza verilen fiyat teklifine sadık kalacağını, firmanız yetkilisinden teyidi alınmadan hiçbir ekstra masraf yapmayacağını ve bu masrafı hizmet bedeli faturasına yansıtmayacağını garanti eder.
   
 • Birikim, gümrük mevzuatında oluşacak her türlü değişikliği, değişikliğin ertesi günü firma yetkilisine elektronik posta yolu ile bildireceğini garanti eder. 
 • Birikim, firmanızın gümrük mevzuatı ile ilgili ihtiyaç duyacağı her türlü bilgi,birikim ve danışmanlık desteğini talep ettiğiniz her an karşılayabileceğini garanti eder.
 • Birikim, firmanıza hizmet verecek (müşteri temsilcisi ve gümrük iş takip elemanı) personelimizin mesleği ile ilgili üniversite (dış ticaret,gümrük işletme vb.) mezunu olacağı ve gümrük iş takip elemanının en az Gümrük Müşavir Yardımcısı olacağını garanti eder.
 • Birikim, işlemlerinizin icrası esnasında her türlü teknolojik gelişmeyi (leased line ile edi gümrükten beyanname tescili, e-birlik, elektronik arşiv, online vergi yatırılması vb.) kullandığını ve yenilik olması durumunda ilk uygulayan gümrükleme firması olacağını garanti eder.
 • Birikim, firmanızı, muhatap olunacak gümrükler ve diğer devlet kurumlarında firmanıza yakışan en iyi şekilde temsil edeceğini garanti eder.
 • Birikim, çalışanlarının haklı olduğu durumlarda dahi firmanız yetkililerine daima tebessümle hizmet vereceğini, sorun çıkartan değil sorun çözen bir yaklaşım sergileyeceğini garanti eder.
 • Birikim, firmanız çalışanlarının gümrük mevzuatını bizler kadar bilmediği ve bilmek zorunda da olmadığı mantığıyla hareket ederek, firmanıza karşı her koşulda yol gösterici sıfatını üstleneceğini garanti eder.
 • Birikim, firmanızın bir (1) liralık haklı menfaati için gerekirse bin (1000) liralık harcama yapacağını ve bin (1000) iş günü mesai sarf edeceğini garanti eder.
 • Birikim, firmanızın, sadece gümrükteki işlemlerini takip eden gümrük komisyoncusu değil, gümrükleme ile ilgili her konuda danışmanlık yapacağı,gümrük müşaviri olacağını garanti eder.
 • Birikim tarafından yukarıda yer alan garanti koşullarından birinin ya da birkaçının yerine getirilmemesi durumunda, ikinci (2) maddede belirtildiği gibi firmanızın uğrayacağı zararınızın Birikim’den tahsili, gümrük hizmet faturası kesilmemesi (işleme konu dosya için) hatta firmamızla olan anlaşmayı tek taraflı olarak fesh etme haklarınızın nezdinizde saklı olduğunu garanti eder.

Tüm bu taahhütleri kapsayan garanti belgemiz, gümrükleme sektöründe bir ilktir.

 

Birikim Online

 
 
 
   

Mevzuat Haberleri

 
 

Sektörel Haberler

 
 

Birikim'den Haberler

 

Birikim

Ana Sayfa Teknoloji Mevzuat
Hizmetlerimiz e-katalog İletişim
 
   
Copyright© 2012 Birikim. Designed by  Zolaks Bilişim
 

Ulaşım

Merkez Mah. Abay Cad. Atlas Sk. Atlas İş Merkezi
A Blok No:1/6 Halkalı - İstanbul
e-katalog